تبلیغات
کمیسیون فناوری فروغ - فناور ی های نوین

کمیسیون فناوری فروغ
 

كد آهنگ

كد موسیقیكد عكس تصادفی

محققان دریافته‌اند که فناوری‌های نوینی که در اختیار عموم خانواده‌ها قرار گرفته به آنها امکان می‌دهد تا بتوانند در هر یک روز 43 ساعت کار مفید داشته باشند.
نتایج یک مطالعه بین‌المللی حاکی از آن است که دستاوردهای نوین فناوری امروزه به‌قدری بین مردم نفوذ کرده‌اند که خانواده‌ها برای انجام همه کارهای خود در طول روز با کمبود زمان مواجه می‌شوند.
محققان دریافته‌اند که فناوری‌های نوینی که در اختیار عموم خانواده‌ها قرار گرفته به آنها امکان می‌دهد تا بتوانند در هر یک روز 43 ساعت کار مفید داشته باشند.

مطالعات حاضر توسط شرکت یاهو و شرکت رسانه‌ای OMD انجام شده و میزان استفاده کاربران از اینترنت، تلفن، سرویس‌های ارسال پیام کوتاه، رادیو و تلویزیون در زمان کاری را مورد بررسی قرار داده است.

طبق اطلاعات مندرج در این گزارش، کارشناسان در این پژوهش چهار هزار و 700 فرد بزرگسال از 16 کشور مختلف دنیا که شامل آمریکا، آرژانتین و تایوان هم می‌شده را بررسی کردند.

مایک هس(Mike Hess) مدیر بخش تولیدات بین‌المللی شرکت OMD گفت: «زمانی که مردم در حال استفاده از اینترنت هستند، به طور همزمان دو یا سه کار دیگر را نیز انجام می‌دهند که این کارها شامل تماشا کردن تلویزیون و صحبت کردن با تلفن می‌شود.»

به طور میانگین هر خانواده در طول روز 6/3 ساعت را به کار با اینترنت، 5/2 ساعت را به تماشای تلویزیون و یک ساعت را به کار با سرویس‌های ارسال و دریافت‌ پیام‌های نوشتاری می‌پردازند.

در این میان گفته شده که تنها زمان کوتاهی به انجام بازی‌های کامپیوتری، گوش دادن به رادیو و کار با دستگاه‌های دیجیتالی پخش موسیقی، خواندن روزنامه، به‌روز کردن وبلاگ و انجام کارهای منزل اختصاص میابد.

در کشور آمریکا خانواده‌ها به طور میانگین از 12 فناوری مختلف در منزل خود استفاده می‌کنند که بیشتر آنها به نوعی رسانه محسوب می‌شوند.

در این مطالعات مشخص شده که 70 درصد افراد براین باورند که فناوری به ‌آنها کمک می‌کند تا در هر شرایطی برای دیگر اعضای خانواده قابل دسترس باشند.


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه هفدهم بهمن 1390 توسط کمیسیون فروغ فریسا
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ